Program Rozwoju Umiejętności Społecznych

Program Rozwoju Umiejętności Społecznych

Program Rozwoju Umiejętności Społecznych (PRUS) to zazwyczaj strukturalny zestaw działań i interwencji mających na celu wspieranie rozwoju umiejętności społecznych u dzieci, młodzieży lub osób dorosłych. Programy te są często stosowane w szkołach, placówkach terapeutycznych, ośrodkach zdrowia psychicznego oraz innych instytucjach, które zajmują się wsparciem rozwoju społecznego.

Główne cele programu rozwoju umiejętności społecznych mogą obejmować:

 1. Naukę komunikacji interpersonalnej

 2. Włącza to umiejętność słuchania, wyrażania własnych myśli i uczuć w sposób konstruktywny oraz interpretację komunikatów werbalnych i niewerbalnych.

 3. Rozwijanie empatii i zrozumienia dla innych

 4. Kładzie się nacisk na zdolność do zrozumienia i doświadczania uczuć innych osób oraz odpowiednie reagowanie na ich potrzeby i emocje.

 5. Naukę umiejętności rozwiązywania konfliktów

 6. W tym kontekście uczą się strategii radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych, negocjacji i kompromisów.

 7. Budowanie umiejętności pracy zespołowej

 8. Wspieranie zdolności do efektywnej współpracy, dzielenia się obowiązkami, wspierania innych członków zespołu i osiągania wspólnych celów.

 9. Rozwijanie umiejętności asertywności

 10. Uczenie się wyrażania własnych potrzeb, opinii i granic w sposób klarowny, ale nieagresywny.

 11. Rozwijanie umiejętności samoregulacji emocjonalnej

 12. Pomoc w identyfikacji, wyrażaniu i kontrolowaniu własnych emocji w sposób odpowiedni do danej sytuacji.

 13. Nauka umiejętności podejmowania decyzji

 14. Włącza to rozumienie konsekwencji swoich działań, analizę sytuacji i wybór najlepszych możliwych rozwiązań.

Program Rozwoju Umiejętności Społecznych - to zajęcia grupowe i wspólna integracja

Zajęcia grupowe. Uczymy się bawić i nawiązywać kontakt z innymi dziećmi. Rozwijamy umiejętności społeczne (dzielimy się, czekamy na swoją kolej, skupiamy uwagę, rozmawiamy, współpracujemy, rozwiązujemy konflikty). Wspieramy rozwój emocjonalny - nazywamy emocje, uczymy się regulacji.

 

Program Rozwoju Umiejętności Społecznych - gdzie zapisać Twoje dziecko ?

Sprawdź naszą placówkę tulisie-zlobek.pl

 

Opinie o naszej szkole tulisie-zlobek.pl
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/83/Gold_Star_%28with_border%29.svg/2048px-Gold_Star_%28with_border%29.svg.pnghttps://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/83/Gold_Star_%28with_border%29.svg/2048px-Gold_Star_%28with_border%29.svg.pnghttps://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/83/Gold_Star_%28with_border%29.svg/2048px-Gold_Star_%28with_border%29.svg.pnghttps://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/83/Gold_Star_%28with_border%29.svg/2048px-Gold_Star_%28with_border%29.svg.png

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru żłobka TuliSie i wszystkim rodzicom polecamy ta placówkę. Adaptacja jest dostosowana do potrzeb dziecka (jak i rodzica :)), Panie maja indywidualne podejście do dzieci, zawsze są uśmiechnięte, chętne do rozmowy, podzielania się wskazówkami. Nasze dziecko wchodzi i wychodzi zawsze uśmiechnięte ze żłobka i to chyba najlepsza rekomendacja :)

Justyna - mama 

 

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/83/Gold_Star_%28with_border%29.svg/2048px-Gold_Star_%28with_border%29.svg.pnghttps://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/83/Gold_Star_%28with_border%29.svg/2048px-Gold_Star_%28with_border%29.svg.pnghttps://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/83/Gold_Star_%28with_border%29.svg/2048px-Gold_Star_%28with_border%29.svg.pnghttps://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/83/Gold_Star_%28with_border%29.svg/2048px-Gold_Star_%28with_border%29.svg.pnghttps://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/83/Gold_Star_%28with_border%29.svg/2048px-Gold_Star_%28with_border%29.svg.png
Po wcześniejszych negatywnych doświadczeniach z inną placówką, rozpoczynaliśmy przygodę z TuliSiami z pewnymi obawami. Po rozmowach z dyrekcją wiedzieliśmy, że to właściwe miejsce, a nasze podejście do wychowania syna jest tożsame z misją placówki. W tym miejscu czuć, że wszystkie Panie podchodzą do swoich obowiązków z z misją, powołaniem i miłością. Taką wyjątkową atmosferę wyczuwa się w Tulisiach. Panie po prostu oddają serce i to widać na każdym kroku. Synek zrobił olbrzymie postępy i z radościa chodzi do żłobką. Dziękujemy
Katarzyna - mama 

Program Rozwoju Umiejętności Społecznych
dekoracja 40dekoracja 43

Zapraszamy do kontaktu

Jak do nas trafić?

Kontakt

dekoracja 17dekoracja 18dekoracja 19dekoracja 20
Zadzwoń Wyślij sms Wyślij e-mail