Strefa rozwoju
Poznaj nasze metody wspierania rozwoju Twojego dziecka!

GORDONKI zajęcia umuzykalniające

20.09.2022
GORDONKI zajęcia umuzykalniające

Co to jest?

Gordonki, czyli zajęcia umuzykalniające (metoda autorstwa E. E. Gordona) – nauka muzyki oraz jej rozumienia. Liczy się wiek muzyczny dziecka i kontynuowanie rozwijania jego umiejętności i słuchu muzycznego. Prowadząca przedstawia melodie w różnych skalach, rozwijając tym samym słuch dziecka.

Dla kogo?

Zajęcia dedykowane są dzieciom od pierwszego miesiąca życia do 3 roku życia. Rodzice podążają za dzieckiem, wspólnie muzykując i się bawiąc. Używamy ciekawych rekwizytów (chusty, wstążki) oraz instrumentów.

Wpływ na rozwój:

wsparcie rozwoju mózgu maluchów

Kontakt z bodźcami akustycznymi i muzyką od wczesnego dzieciństwa (a nawet życia płodowego) prowadzi do miejscowego rozrostu dendrytów, grubszej mineralizacji włókien nerwowych oraz Ok już koniec samodzielności mama ma wziąć na rączki czy się pobawić tylko Jestem z tobą ok jeszcze mu do długo wytrzymał eicma długo kochanie bawiła się jak szalona zobaczę tu możesz robić standard dziękuję dzień Kupka zrobiłaś tylko odpier działać halo lalalalalalalepszego przewodzenia synaptyczne go a także do zwiększonych reaktywności pól słuchowych i ułatwienia słuchowego doznania.

wsparcie rozwoju mowy

Na początku gdy dziecko zaczyna głóżyć a potem gaworzyć jego pierwsze sylaby nie są mówione ale „okrzykiwane”, przeciągane i podśpiewane. Maluszki zaczynają od samogłosek jak długie „aaaaaa”, by dodać do tego stopniowo spółgłoski „agiiii”. Poprzez śpiewanie możesz ułatwić dziecku naukę mowy, ponieważ śpiew opiera się na przedłużonych samogłoskach tak jak głużenie i gaworzenie. Stymulowanie dziecka głosem śpiewanym budzi w nim potrzebę komunikacji poprzez to co dzieci lubią najbardziej czyli zabawę. Mam ani zwraca uwagi n wrocę uwagi no co ty nie nie moja zimna rączko masz bardzo zimną rączkę zimną rączkę ma komu ją dać nikomu jej nie dam ani jej nie sprzedam

U NAS:

W Tulisiach otaczamy maluchy muzyką na co dzień – oprócz Gordonków dla maluchów i rytmiki dla starszej grupy - muzyka grana na żywo (gitara, djembe, flet) służy nam do sygnalizowania aktywności (np. sprzątanie, mycie rąk) oraz wycisza maluchy przed snem.

dekoracja 28dekoracja 29dekoracja 30dekoracja 31dekoracja 32

Zapraszamy do kontaktu

Jak do nas trafić?

Kontakt

dekoracja 17dekoracja 18dekoracja 19dekoracja 20
Zadzwoń Wyślij sms Wyślij e-mail